Časté dotazy

Transcool je prenosný 12 V alebo 24 V odparovací chladič vzduchu. Vekom do neho nalejeme 2 litre vody, k zásuvke cigaretového zapaľovača pripojte trojmetrový silový kábel, vyberte rýchlosť ventilátora a môžete vyraziť na cestu!
Transcool dokáže užívateľa, ktorý sa nachádza v priestore pred jednotkou, ovievať chladným vzduchom. Je to "osobné bodový chladič", ktorý vás bude účinne ovievať chladným vánkom na vzdialenosť 2-3 m.

Jednoducho povedané - nie! Chladený klimatizačný systém je ťažké prekonať, avšak bez napätia 230 V nie je k ničomu. Chladený klimatizačný systém má niekoľko zložitých a drahých komponentov. Tieto systémy potrebujú veľa natrvalo namontovaných častí - napríklad kompresor, kondenzátor, alebo odparovač, a tiež plynné chladivo na chladenie vzduchu. Klimatizačné zariadenia vo vozidle alebo v domácnosti vyžaduje len veľký výkon.

Výkon systému chladenia, založeného na odparovanie, sa líši v závislosti na rôznych podmienkach - napríklad okolitej teplote a vlhkosti; výsledky testov však ukazujú, že Transcool dokáže dodávať vzduch o teplote o 45% nižšia než aká je teplota okolitého vzduchu, a to s použitím vody, ktorá má izbovú teplotu! Teploty o 50% nižšia než aká je teplota okolitého vzduchu, je možné dosiahnuť použitím ľadovej (chladenej) vody. Výsledky testu v 40 C s vlhkosťou 12% ukazujú ventilačné teplotu 21 C, a to s použitím vody, ktorá má izbovú teplotu! Transcool vám dokáže poskytnúť naozaj blahodarne pôsobiace chladný vzduch.

Obdobie používania vody na chladenie na báze odparovania sa líši podľa rýchlosti ventilátora a teploty okolitého vzduchu. Za väčšiny podmienok Transcool vystačí pri "nízkej" rýchlosti ventilátora sa 2 litre vody po celú noc - ide o adekvátne množstvo chladného vzduchu na dobu, keď spíte.

Veľkou novinkou je, že aj keď Transcool bude v chode bez vody, nedôjde u neho k žiadnemu poškodeniu! V oblastiach s vysokou vlhkosťou možno Transcool užiť bez vody - dokonca môžete pridať ľad! Chladič Transcool EC3 je dodávaný s vonkajšou päťlitrovú nádržou pre použitie po dlhšiu dobu. Vonkajšia nádrž je opatrená kohúty ON / OFF a k jednotke sa pripája hadicou. Chladič Transcool EC3 užíva systém vnútorného plaváka, ktorý pri použití vonkajšej nádrže automaticky udržuje správnu hladinu vody. Chladič Transcool je opatrený priehľadným oknom, ktorým možno hladinu vody sledovať.

V chladiči Transcool sa užíva 1,7 A batérie (pri vysokej rýchlosti ventilátora). To zodpovedá celým hodinám pohodlného chladenie - dokonca aj vtedy, keď je vaše vozidlo v chode. Všeobecne platí, že adekvátne pre váš spánok bude "nízka" rýchlosť ventilátora. Pre dlhšiu dobu chladenia sa odporúča užiť batériu s hlbokým cyklom alebo zväzok batérií.

Chladič Transcool EC3 je vybavený systémom istenie batérie, ktorý chladič vypne, ak napätie batérie klesne pod 11,2 V.

Nižšie uvedené výsledky ukazujú vyšší výkon ventilátora za použitia batérie s hlbokým cyklom typu Transion 12V100Ah Deep Cycle LiFePO4.

* Nízka rýchlosť - 157 hodín * VYSOKÁ RÝCHLOSŤ - 59 hodín

* Výsledky testu zväzku batérií s hlbokým cyklom vybíjania 100Ah, prebiehajúcim do doby, než jeho napätie kleslo pod 10,5 V.

Batérie s hlbokým cyklom dokáže napájať oveľa dlhšie a pri nižšom napätí ako štandardné "štartovacie" autobatérie, ktorej hlavným cieľom je dodať na krátku dobu veľké množstvo prúdu pre naštartovanie vozidla.

Väčšina karavanov, obytných áut, 4WD a lodí je vybavená sekundárnym systémom batérií s hlbokým cyklom, resp. väčšími 100 A batériami, ktoré napájajú prístroje, ako sú chladničky, chladiča pod.

Následujících výsledků bylo dosaženo při užití standardní olověné akumulátorové autobaterie 12V/60 Ah; chladič Transcool byl v chodu do doby, než její napětí pokleslo na 12 V. To zajišťuje spolehlivé nastartování vozidla!

*NÍZKÁ RYCHLOST - 42 hodin *VYSOKÁ RYCHLOST - 10 hodin *

Příklady spotřeby proudu byly zaznamenány během užití plně nabité autobaterie Delikor 22F-520 (12V/60 Ah), která byla v chladiči Transcool EC3 v chodu do té doby, než její napětí pokleslo na 12V (tehdy nebyla připojena k autu). Jednotlivé výsledky se mohou lišit v závislosti na specifikaci příslušné baterie.

Hladina hluku, akej dosahuje odparovací chladič vzduchu Transcool, je dokonca nižšia ako u ventilátora klimatizačného zariadenia / kúrenie v aute. Pohybuje sa od 46 decibelov (pri nízkej rýchlosti ventilátora) do59 decibelov (pri maximálnej rýchlosti ventilátora) na 1 m.

Zvukom, ktorý chladič Transcool vydáva, je upokojujúce, nemenný bzukot - dokonale pomáha tlmiť akýkoľvek nepríjemný hluk zvonku. Odparovacia chladič vzduchu Transcool možno užiť takmer v akomkoľvek prostredí aj typu vozidla! Kontaktujte nás už dnes, aby ste jednu z týchto skvelých odparovacích klimatických zariadení získali!

Pravdaže, máme všetky náhradné diely, ktoré by ste mohol pre svoj Transcool potrebovať.

**Transcool poskytuje dvojročnú záruku na jednotku EC3, platnú od dátumu jej kúpu, ak táto nefunguje správne v dôsledku závady, spôsobené zlým remeselným spracovaním jednotlivých materiálov. Našou povinnosťou, plynúce z tejto záruky, je bezplatne opraviť alebo vymeniť príslušné chybné diely, pokiaľ neboli nesprávne používané, nebolo s nimi neopatrne zaobchádzať, ani neboli poškodené opravami, vykonanými niekým iným. Následné závady výrobku nie sú v záruke zahrnuté.

Záruka sa nevzťahuje na vzduchový filter a vonkajšia nádrž na vodu. Záruka je platná iba vtedy, ak existuje potvrdenka o kúpe a je dodané pôvodné balenie. Pravdaže, máme všetky náhradné diely, ktoré by ste mohol pre svoj Transcool potrebovať. ** Transcool poskytuje dvojročnú záruku na jednotku EC3, platnú od dátumu jej kúpu, ak táto nefunguje správne v dôsledku závady, spôsobené zlým remeselným spracovaním jednotlivých materiálov. Našou povinnosťou, plynúce z tejto záruky, je bezplatne opraviť alebo vymeniť príslušné chybné diely, pokiaľ neboli nesprávne používané, nebolo s nimi neopatrne zaobchádzať, ani neboli poškodené opravami, vykonanými niekým iným. Následné závady výrobku nie sú v záruke zahrnuté. Záruka sa nevzťahuje na vzduchový filter a vonkajšia nádrž na vodu. Záruka je platná iba vtedy, ak existuje potvrdenka o kúpe a je dodané pôvodné balenie.


***

PPrenosná odparovacej chladiaca jednotka EC3 je ľahká, kompaktná a energeticky úsporné. Ekologicky vhodná verzia dvanáctivoltových odparovacích chladičov môže fungovať s vodou i bez nej. Prenosné odparovacej chladiče EC3 môžete používať kdekoľvek, kde máte 12, 24 resp. 100-230 V zdroj energie - doma alebo pomocou batérie na cestách. Technologicky vyspelá, nová, duálny sústava napäťových obvodov teraz umožňuje užívať prenosný odparovacej chladič Transcool v domácnosti ako s napätím 12 resp.24.

V jednosmerného prúdu tak napätím 100-230 V striedavého prúdu s použitím 100-230 V transformátora. Jednotka EC3 je vybavená mechanizmom pre kontrolu rýchlosti ventilátora, ktorý umožňuje kompletné rozpätie všetkých rýchlostí od fázy OFF (vypnuté) po HIGH (vysoká rýchlosť). Ďalej je vybavená technológiou LOW BATTERY VOLTAGE CUTOFF, redukujúca riziko plochých batérií. Jednotka bola vyvinutá a vyrobená v Austrálii a využíva ako miestne tak dovezené komponenty. Je ľahká, kompaktná, robustná, má nízku spotrebu prúdu, možno v nej použiť ľad alebo vodu a prostredníctvom svojich záručných stredísk v Európe.

Skvelý spoločník, ktorý vám a vašim domácim miláčikom poskytne príjemný chladný vzduch v práci, v čase odpočinku alebo pri rôznych hrách.Účinná prenosná odparovacej chladiaca jednotka, použiteľná v karavane, obytnom voze, stanu, RV, spacie kóji kamiónu, lode, autostany alebo 4WD.


 

OBJEDNAT

 

Share
Share